NA MIKOŁAJKI I BOŻE NARODZENIE

Warsztaty świąteczne w Lipce

W ramach warsztatów dzieci wyrabiają ciasto, dekorują je, pieką świąteczne pierniki. Wykonują też woskowe świeczki jako prezenty bożonarodzeniowe. Spotkanie z Mikołajem, ognisko.

Warsztaty mikołajkowe „Świąteczne drzewko”

Wykonanie ozdób i dekoracji świątecznych pod okiem artystki. Podczas warsztatów każde dziecko dekoruje własną małą żywą choinkę, którą zabiera do domu, aby dalej o nią dbać, a następnie posadzić w ogródku. Spotkanie z Mikołajem.

Wszystkie materiały i choinka w cenie wycieczki.

Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku

W programie: bajkowa ścieżka, poczta Świętego Mikołaja, wizyta w Sali Tronowej Świętego Mikołaja, kino pod dzwoneczkami, plac zabaw.

Warsztaty świąteczne w karczmie łowickiej

Świąteczne warsztaty kulinarne w pięknej karczmie w Bednarach pod Łowiczem: wykład na temat tradycji kulinarnych świąt dostosowany do wieku uczestników, wykonywanie potraw świątecznych (np. pierogów, kutii, sałatki, pierniczków), dekorowanie potraw, udział w zainscenizowanej wieczerzy wigilijnej i spotkaniu z Mikołajem.

Istnieje możliwość uczestnictwa rodziców w warsztatach.

„Podróż do Betlejem” – spektakl bożonarodze­niowy w Zakościelu

Przepiękne widowisko przenosi nas w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Do Betlejem utworzonego w Zakościelu k. Inowłodza wprowadzają widzów żołnierze rzymscy, dzięki którym klimat tamtych czasów można poczuć już na początku wędrówki. Są oni przewodnikami do końca drogi prowadzącej przez Judeę.

Fabryka bombek w Piotrkowie

Zwiedzanie fabryki i pokaz produkcji bombek. Dekorowanie przez dzieci własnej ozdoby, zabieranej później do domu. Podczas pobytu w fabryce można zamówić ozdobę z własną dedykacją lub imieniem.