ODLEGŁOŚĆ 101-200 KM

  • Wszystkie wycieczki skalkulowane są dla grup liczących 45 uczniów i 3 opiekunów.
  • Podane ceny obejmują całkowity koszt imprezy ze wstępami, przewodnikiem, pilotem, ubezpieczeniem i transportem. Istnieje możliwość dokupienia obiadu do każdej z wycieczek.
  • Przedstawione programy są propozycjami biura i mogą być modyfikowane na życzenie Klienta.
„Ginące zawody” i „Jak mieszkali nasi dziadkowie?”

Wycieczka do Skansenu Etnograficznego w Kłóbce, zwanego „Perłą Kujaw”, gdzie uczniowie poznają pracę rzemieślników podczas wizyty w kuźni, we młynie oraz garncarni. Sami uczestniczą w warsztatach garncarskich, tocząc naczynia i lepiąc z gliny. Po warsztatach zwiedzanie skansenu
oraz oglądanie i karmienie zwierząt gospodarskich. Ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 Cena: 90 zł 

„Kajet, tabli­czka i obsadka, czyli w szkole pradziadka″

Siedząc w ławkach z lat 30. XX wieku, dzieci poznają zasady kaligrafii. próbują pisać piórem maczanym w atramencie i rysikiem na używanych niegdyś tabliczkach. Zapoznają się również z dawnymi przyborami szkolnymi oraz zwyczajami obowiązującymi w klasie i podczas przerwy. Zwiedzanie Skansenu Etnograficznego w Kłóbce. Ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zajęcia prowadzone przez cały rok.

Cena: 90 zł

„Kto ma pszczoły, ten ma miód″

Podczas tej lekcji jej uczestnicy spotykają się z pszczelarzem, który opowiada o życiu oraz zwyczajach pszczół. Dzieci próbują rozmaitych gatunków miodu oraz robią własnoręcznie woskową świeczkę. Zwiedzanie z przewodnikiem Skansenu Etnograficznego w Kłóbce („Jak mieszkali nasi dziadkowie?”). Ognisko z pieczeniem kiełbasek

Cena: 90 zł

W domu i zagrodzie naszych pradziadków

Spotkanie przybliża życie i pracę w gospodarstwie domowym z przełomu XIX i XX wieku. W czasie lekcji dzieci zajmują się tradycyjnym praniem w balii, wyżymają i maglują bieliznę, a także próbują swych sił w pracach gospodarskich – w młóceniu ziaren cepem, mieleniu na żarnach i wianiu zboża. Zwiedzanie Skansenu Etnograficznego w Kłóbce. Ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zajęcia prowadzone od kwietnia do października.

Cena: 90 zł

Żelazowa Wola – Nieborów

Wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Zwiedzanie pałacu w Nieborowie i spacer po parku. Wizyta w stajni „U Kowala” karmienie koni z ręki, szczotkowanie, przejażdżka na koniu, zabawy na terenie gospodarstwa, ognisko z kiełbaskami.

 Cena: 100 zł

Kraina Krówek w Milanówku oraz Muzeum Motoryzacji w Otrębusach

Wizyta w Fabryce Krówek w Milanówku zapoznanie się z procesem produkcji mlecznych ciągutek i maszynami do ich wytwarzania; testowanie smaków cukierków bezpośrednio po ich wyprodukowaniu; projektowanie przez dzieci opakowań krówek; wykonanie pracy plastycznej „Moja Krówka”; dla uczestników wycieczki przewidziano paczuszki słodyczy.

Zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach („samochody-legendy”, papamobile star, pancerne volvo Lecha Wałęsy oraz wiele innych ciekawych pojazdów – także motocykli i autobusów).

Cena: 110 zł

Częstochowa

Zwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze i Parku Miniatur Sakralnych „Złota Góra”. Wizyta w Fabryce Zapałek w Częstochowie.

Cena: 110 zł

Warszawa

Zwiedzanie Starego Miasta (z przewodnikiem). Wizyta w Centrum Nauki „Kopernik” (należy wcześniej zarezerwować). Podziwianie panoramy stolicy z tarasu widokowego na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Cena: 90 zł

Zobacz zdjęcia

Warszawa

Zwiedzanie Starego Miasta (z przewodnikiem). Obejrzenie Grobu Nieznanego Żołnierza. Spacer po Łazienkach. Zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Cena: 90 zł

Zobacz zdjęcia