ODLEGŁOŚĆ DO 100 KM

  • Wszystkie wycieczki skalkulowane są dla grup liczących 45 uczniów i 3 opiekunów.
  • Podane ceny obejmują całkowity koszt imprezy ze wstępami, przewodnikiem, pilotem, ubezpieczeniem i transportem. Istnieje możliwość dokupienia obiadu do każdej z wycieczek.
  • Przedstawione programy są propozycjami biura i mogą być modyfikowane na życzenie Klienta.
„Ceramilan­dia”

Wizyta w parku edukacyjno-rozrywkowym, zwiedzanie wystawy ceramiki, pokaz procesu produkcji ceramiki, warsztaty dydaktyczno-ceramiczne (możliwość zabrania do domu prac wykonanych w trakcie zajęć). Zabawa w zadaszonym parku rozrywki.

Cena: 85 zł

Warsztaty ogrodnicze „Zioła i przyprawy” lub „Zdrowe śniadanko”

Podczas warsztatów dzieci uczą się przesadzania roślin oraz dowiadują się, jak je pielęgnować, sprawdzają wilgotność i pH podłoża specjalnymi przyrządami. Prowadzący opowiada o roślinach – uczestnicy warsztatów uczą się, jak przygotować do spożycia specjalne nasiona na kiełki, które zabierają do domu w celu dalszej uprawy. Spacer po szkółce szlakiem roślin z bajek i legend. Rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów różnymi zmysłami. Herbatka w cenie wycieczki.

Cena: 65 zł

Z wizytą w pasiece u pszczelarza

Wycieczkę należy zarezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Wizyta w pasiece w Lipce („Pszczeli Świat”) – obserwacja na żywo pszczelarza przy pracy. Udział w programie edukacyjnym „Poznajemy życie pszczół”. Ognisko w chacie dymnej – pieczenie kiełbasek i degustacja różnych miodów. Wizyta w minizoo – możliwość głaskania i karmienia zwierząt. Spacer do rezerwatu przyrody Parowy Janinowskie.

Cena: 85 zł

Wycieczka ekologiczna „Od ziarenka do bochenka”

Poznanie wszystkich etapów powstawania chleba: wizyta na polu, formowanie bochenków i wypiek własnych chlebków. Obejrzenie maszyn i urządzeń rolniczych stosowanych dawniej i dziś. Wizyta w stajni. Poczęstunek. Wizyta w Muzeum Zabawek.

Inna tematyka wycieczki (do wyboru): „Mleczna droga”, „Lepienie gliny”, „Skąd się biorą jaja?”, „Wykopki i kiszenie kapusty, pieczenie kartofli”, „Wyplatanie «wikliny» papierowej”, „Sztuka kreatywnego recyklingu papieru”, „Zioła i rośliny zielarskie”.

Cena: 85 zł

Dinozaury w Kołacinku, arboretum w Rogowie

Zwiedzanie Parku Dinozaurów z ekspozycją 30 modeli prehistorycznych gadów naturalnej wielkości. Następnie zwiedzenie arboretum i alpinarium w Rogowie. Wizyta w Muzeum Lasu i Drewna.

Cena: 85 zł

Dinozaury w Kołacinku, Rogowska Kolejka Wąskotorowa

Zwiedzanie Parku Dinozaurów w Kołacinku, zabawy na terenie parku, zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rogowie, oglądanie taboru kolejowego i sprzętu używanego na kolei.

Cena: 85

Łęczyca – Tum

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Łęczycy, gdzie pomieszkiwał diabeł Boruta, Archikolegiaty NMP i św. Aleksego w Tumie oraz skansenu budownictwa wiejskiego w Kwiatkówku.

Cena: 70 zł

Michałówka (przedszkola, klasy I-III szkoły podstawowej)

Wizyta w domowym minizoo (pawie indyjskie, kury, psy, koty, kaczki, gęsi, króliki, kozy, kuce szetlandzkie). Nauka rozróżniania ziaren zbóż. Poznanie narzędzi rolniczych oraz strojów regionalnych. Wehikuł czasu – wizyta w pokoju prababci. Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczestnictwo w jednych z wybranych warsztatów: kraina mydełek, garncarstwo, pieczenie ciasteczek, papier czerpany, indiańskie opowieści.

Cena: 95 zł

Wycieczka do zamku w Łęczycy i wioski indiańskiej

Zwiedzanie zamku w Łęczycy, gdzie bywał diabeł Boruta. Uczestnictwo w lekcji o rycerstwie. Wizyta w wiosce indiańskiej Tatanka – w programie opowieści z życia Indian, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, łapanie bizona za rogi, indiański tor przeszkód, tańce, pasowanie na Indianina, minizoo i wiele innych atrakcji. Ognisko z kiełbaskami.

 Cena: 80 zł